Bývanie v kartónoch

Každý naozajstný makedo fanúšik vie, že jeho láska k tejto hračke začala najskôr láskou ku kartónu. Bez neho to jednoducho nejde! Napokon, niet sa čomu čudovať – radi sa ním obklopujeme najmä pre jeho príjemné a domácke vyžarovanie. Koľkým z vás pri stavaní makedo niekedy napadlo vytvoriť si vlastný kartónový stolík či skrinku, no celé to nakoniec stroskotalo na argumente, že je to asi hlúposť? Spolu s austrálskou firmou KARTON vám ukážeme, že je to presne naopak a že bývanie medzi krabicami môže byť naozaj štýlové.
Austrálska firma plná európskych dizajnérov má vo svojej ponuke nábytku takmer všetko, čo k životu potrebujeme – stoly, stoličky, skrinky a dokonca aj postele. Všetky sú vyrobené zo 100% recyklovateľného kartónu, ktorý je nielen pekný vo svojej jednoduchosti, ale tiež neuveriteľne pevný. Neveríte? Tu si môžete pozrieť video, v ktorom 22 dobrovoľníkov testuje pevnosť jednej kartónovej postele. Keďže sa nábytok dá ľahko premiestňovať, je ideálny pre tých, ktorí sa doma radi zabávajú a experimentujú. Môžete si ho skrášliť vlastnými citátmi či maľbami alebo k nemu pristúpiť minimalisticky a ponechať ho taký, aký je. Čo naň hovoríte? Takže ak budete mať náhodou cestu do Austrálie, nezabudnite sa zastaviť v tomto úžasnom KARTONovom kráľovstve, ktoré sa nachádza v meste Fitzroy (Melbourne, Victoria). A ak nie, nevadí! Mnohokrát je predsa inšpirácia dôležitejšia ako všetko ostatné a kto vie, možno sa konečne pustíte do vašej dlho odkladanej makedo poličky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>