Šikovná opička-pomocníčka

Určite ste sa s opičkami stretli už mnohokrát. V ZOO, na dovolenke alebo v knižke Pipi dlhá pančucha. Všade majú tieto šikovné zvieratká niekoľko spoločných poznávacích znamení. Napríklad to, že sú veľmi zvedavé a spoločenské alebo že radi maškrtia. Stavíme sa však, že opičku, ktorá viac ako čokoľvek na svete miluje čísla a matematiku ešte nepoznáte. Nech sa páči, zoznámte sa!

Táto opička – pomocníčka bola objavená už v roku 1916 a odvtedy pomáha s matematikou deťom na celom svete. My vám ukážeme, ako si pomocou makedo zostrojíte vlastnú kartónovú kalkulačku a malú násobilku budete mať v malíčku.

Na výrobu jednej opičky – pomocníčky budete potrebovať tenký kartón, nožnice, farbičky a asi 10 kusov makedo spojek. Kliknite na toto miesto a stiahnite si podrobný návod na jej výrobu aj s obrázkami. Keď budete mať opičku hotovú, nezabudnite dať vašej novej kamarátke meno.

Pochváľte sa s vašim výtvorom a pošlite nám fotografiu opičky – pomocníčky na info@makedo.sk. Prajeme Vám veselé počítanie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>